• Jezioro Rogóźno - na molo
  • Jezioro Piaseczno - na plaży
  • Jezioro Piaseczno - na molo
  • Ludwin - rondo
  • Przed zabytkową Cerkwią
  • Cmentarz za Cerkwią
Gmina Ludwin od dawna ma ugruntowaną pozycję na turystycznej mapie Lubelszczyzny. Z każdym rokiem gmina gości coraz większą ilość turystów i wczasowiczów. W gminie Ludwin mieszczą się liczne ośrodki wypoczynkowe, pola namiotowe, gospodarstwa agroturystyczne. Podczas wypoczynku w Gminie Ludwin można skorzystać z przysmaków domowej kuchni oraz zapoznać się z bogactwem „poleskiej” kultury ludowej.

O uroku regionu decydują równiny z dużą ilością bagien, torfowisk, jezior oraz sporą ilością lasów. Na terenie gminy Ludwin można się zetknąć z bardzo bogatą zarówno fauną jak florą. Występuje tu dosyć dużo roślin będących pod ochrona takich jak brzoza niska, wierzba lapońska, rosiczka pośrednia, pełnik europejski i wiele innych. Niezmiernie bogaty jest także świat zwierząt. Dominują tu ptaki błotne i wodne jakie jak: gęś gęgawa, żurawie, brodziec krwawodzioby, kuliki wielkie. Występują również ptaki drapieżne. Wśród nich najbardziej popularne są: bielik, kobczyk oraz błotniak zbożowy. Pośród ssaków dominującymi gatunkami są sarny, dziki, jelenie, wydry i łosie.
Do najpiękniejszych akwenów wodnych - pod względem turystycznym należą jeziora Piaseczno o powierzchni ok. 85 i głębokości 39 m, J.Łukcze, J. Rogóźno, J. Bikcze, J. Krzczeń, J. Zagłębocze, J. Brzeziczno, J. Dratów. Większość jezior jest pochodzenia krasowego. Jezioro Rogoźno oraz J. Dratów są ulubionym miejscem do wędkowania dla pasjonatów tego sportu. Jeziora Piaseczno, Łukcze, Zagłębocze są odwiedzane głównie przez miłośników kąpieli i sportów wodnych.

Informacje kontaktowe

Nazwa: Gmina Ludwin
Ulica: Ludwin
Kod i miasto: 21-075 Ludwin
Województwo: lubelskie
Telefon: (0-81) 75-70-901
E-mail:

+ dodaj swoją opinię Wasze opinie (6)

turysta poniedziałek, 01 sierpień 2016, 14:54:20
piękna okolica i jeziora, szkoda tylko że gmina nie wykorzystuje tych walorów do promowania i rozwoju miejscowości leżących nad jeziorami.Brak bazy turystycznej, zaniedbane miejsca do kąpieli, niestrzeżone kąpieliska,fatalne drogi, nic się tutaj nie zmienia na lepsze
Wisia wtorek, 05 maj 2015, 20:27:32
Centrum gminy piękne, ale jakby odosobnione, bez żadnych miejscowości, które jej podlegają. Czyżby gmina wstydziła się swoich miejscowości? A może nie ma kto zamieścić więcej informacji o tych miejscowościach? A szkoda!
Gmina Ludwin sobota, 09 luty 2013, 21:52:24
Miejsce ładne ,tylko drogi są dziurawe hehe :P Więcej inwestycji...
... czwartek, 06 grudzień 2012, 19:18:59
Przecudowne miejsce... Szkoda, że tylko tak niewiele zakątków naszej gminy jest tu pokazanych :)
zuzanna czwartek, 31 maj 2012, 16:34:51
Nasz Ludwin jest przeziękny...
Grzegorz środa, 08 luty 2012, 14:59:21
Może wreszcie coś się zacznie dziać zobaczymy zobaczymy....

projekt i realizacja Arena Internet hosting HostingFirmowy.pl