• Baza Turystyczno-Kulturalno-Rekreacyjna - na molo
 • Baza Turystyczno-Kulturalno-Rekreacyjna - Stadion
 • Baza Turystyczno-Kulturalno-Rekreacyjna - zjeżdżalnia wodna
 • Baza Turystyczno-Kulturalno-Rekreacyjna - wieża ratownika
 • ul. Kościelna - przed pomnikiem
 • ul. Kościelna
 • Hala Sportowa
 • Sefako - przed wejściem
 • ul. Przemysłowa - Sefako - wjazd do firmy
 • Boisko do Koszykówki
 • Boisko piłkarskie sztuczne
 • Boisko do siatkówki
 • Basen
Naturalne środowisko, atrakcyjny krajobraz powodują, że gmina Sędziszów jest atrakcyjna turystycznie. Wschodnia cześć gminy ma walory rekreacyjne z dużą ilością lasów, ciekawych terenów oraz malowniczą dolinę.
Miasto Sędziszów ma dobrze rozwiniętą sieć drogową. Przez gminę przebiega Linia Hutnicza Szerokotorowa „LHS” z rozbudowaną i przygotowaną do pracy bazą przeładunkową w samym Sędziszowie, co daje możliwości prowadzenia handlu z Ukrainą i Rosją.
Dobra lokalizacja i dynamiczny rozwój infrastruktury powoduje, że Nasze Miasto staje się coraz bardziej atrakcyjne zarówno do życia i pracy, jak i do wypoczynku.
Lokalne władze są profesjonalnym i otwartym partnerem. Naszym celem jest służba i pomoc zarówno całej społeczności lokalnej, jak i każdemu kto jest zainteresowany współpracą.

Informacje kontaktowe

Nazwa: Urząd Miejski w Sędziszowie
Ulica: ul. Dworcowa 20
Kod i miasto: 28-340 Sędziszów
Województwo: świętokrzyskie
Telefon: (0-41) 381 11 27
E-mail:

+ dodaj swoją opinię Wasze opinie (21)

Ewa niedziela, 15 maj 2016, 23:20:12
No taka prawda mało atrakcji w Sędziszowie jaki budżet takie imprezy!
Bartek sobota, 20 czerwiec 2015, 13:35:37
Może i piękniej ale co do imprez to przedstawiciele Sędziszowa powinni jechać na przyuczenie np. do Miechowa ,Małogoszcza czy Włoszczowy jak organizuje się Dni Miasta .Wszędzie są znane zespoły, w Miechowie był Perfect, gdzieś indziej Wilki i Golecu Orkiestra, DeMono czy nawet jakieś zespoły disco polo przy których ludzie fajnie się bawią, a w Sędziszowie jak zwykle żadnej atrakcji nie ma .Mecz i biegi prawie w tym samym czasie ,przez co nie było możliwości dojechania do stadionu ,mieszkańcy pobliskich ulic nie mieli udostępnionego wyjazdu i wjazdu do domów np. na ul.Bąkowskiej, ja wszystko rozumiem, ale chyba można popracować w taki sposób nad organizacją by nie utrudniać życia mieszkańcom i blokować im całkowicie dostępu do własnych domów!!!
Znany Ktoś ;] niedziela, 24 czerwiec 2012, 23:41:11
... nie mieszkam w tej gminie ... ale od 24 lat przyjerzdżam tu co roku ... i powiem wam, że żaden Paryż, żadne Karaiby czy Kalifornia ... nie mają takiego klimatu jak to miejsce ... zwłaszcza do Borszowic położonych obok ... a jak człowiek chce odpocząć od cąłorocznego siedzenia za biurkiem to tylko tutaj ... Tylko zalegalizujcie łowienie ryb na kosz w Mierzawie ;p ;]
Aneta poniedziałek, 23 kwiecień 2012, 14:45:31
Cieszę się bardzo że Sędziszów ma tak pozytywne opinie. Niestety ja będąc na miejscu i obserwując dobre i złe rzeczy muszę niestety wspomnieć o ostatnio obciętych drzewach. Niestety miałam inne zdanie o burmistrzu i widząc jaką decyzje podjął w sprawie drzew wokół przedszkola i na osiedlu sady komu powierzył obcięcie drzew to robi mi się niedobrze. Oni nie potrafili zrobić tego profesjonalnie obcięli orzecha włoskiego gałęzie z pąkami kwiatów a zostawili sam pień czy tak robi dobry ogrodnik. Nawet
bez z pąkami kwiatowymi ścięli a zostawili kawał pnia, który może za kilka lat odbije się. A był młody dopiero co przesadzony. Te drzewa co powinny być obcięte zostawili, a te co nie obcięli i jak się domyślam firma wzięła ciężkie pieniądze. Studzienki pozatykanie ciągle śmierdzi na Sędziszowie wieczorem to nawet okno nie można otworzyć. I to jest wizytówka miast
dla tych co tu przyjeżdżają.
jacek piątek, 13 styczeń 2012, 19:57:48
Nareszcie moje miasto pięknieje. Dobrze,że włodarzami miasta są ludzie młodzi, którzy mają pomysły i im się chce. Gratulacje dla mieszkańców, którzy w wyborach zdecydowali o włściwym wyborze. Pozdrawiam, były mieszkaniec Sędziszowa.
Kasia poniedziałek, 05 grudzień 2011, 17:29:36
Bardzo fajnie pomyślane...
kasia sobota, 01 październik 2011, 12:59:45
super
magda piątek, 23 wrzesień 2011, 14:11:56
agnieszka nie ściemniaj nie było żadnego instruktora 19 września ściema i tyle
JOANNA czwartek, 22 wrzesień 2011, 21:26:56
Dziękuję Aniu za Twoją reakcję i odpowiedź. Faktycznie masz rację, nie byłam tam i nie korzystałam z atrakcji tego obiektu. Nieporozumienie wynikło głównie z powodu ograniczonych informacji zawartych na stronie internetowej, zawarte tam informacje są dla mnie lakoniczne. Tematem obiektu sportowego byłam zainteresowana, ponieważ jestem częstym gościem w Państwa stronach i czasami w wolnych chwilach szukam w najbliższej okolicy miejsc rekreacyjno-sportowo-kulturalnych. Droga ANIU dziękuję Ci za sprostowanie i uzupełnienie informacji . Przy najbliższej okazji odwiedzę ośrodek rekreacyjno-sportowy. Pozdrawiam Sędziszów i mieszkańców. Wielkie uznanie pod adresem Pana Burmistrza.
agnieszka środa, 21 wrzesień 2011, 18:35:40
Dziwi mnie trochę ta opinia, ponieważ ja uczestniczyłam ze swoim synkiem w pierwszej edycji w czerwcu oraz teraz i mogłam liczyć na pomoc instruktora który mi pokazywał jak mam z moim dzieckiem wykonywać różne zestawy ćwiczeń w wodzie.
Z tego co zauważyłam to w pierwszej edycji i teraz niektóre mamy bały się wykonywać same te ćwiczenia. Ja ze swoim dzieckiem i moja koleżanka korzystamy z pomocy instruktorów również w innych dniach kiedy przychodzimy na basen z naszymi pociechami. Dla mnie jest wszystko ok.
magda środa, 21 wrzesień 2011, 15:03:40
ciekawe jakie atrakcje na basenie macie chyba nie dla maluchów miał być dzień pływanie dla maluchów a tu ściema miał być instruktor a tu ściema matki z dziećmi się pomoczyły i poszły do domu, na pewno zawiedzione. masakra
anna czwartek, 15 wrzesień 2011, 13:26:33
Myślę że Joanno nie byłaś w tym obiekcie bo byś wiedziała że jest tam piękna hala sportowa, jest dobrze jak na warunki Sędziszowa wyposażona siłownia, jest kawiarnia, są baseny dla dorosłych i małych dzieci z wieloma atrakcjami. Jestem częstym bywalcem wraz z moją rodziną na tym obiekcie, i jestem dumna że w naszym Sędziszowie mamy tak piękny i potrzebny obiekt.A co do kina to mamy w Sędziszowie kino które znajduje się w Samorządowym Centrum Kultury.
JOANNA wtorek, 13 wrzesień 2011, 23:47:41
Przyznaję piękny,imponujący obiekt,ale jakgdyby *nie przemyślany i nie dokończony* - dlaczego nie pomyślano o kompleksie rozrywkowo-kulturalno-sportowym. W aktualnym stanie brakuje innych atrakcji -czyli np. kina, albo maleńkiej sceny kameralnej(z tym w regionie - jest ubogo),nie pomyślano też o chociażby małej kawaiarence (tego też w okolicy brak).Miałam nadzieję, że powstanie siłownia (sala gimnastyczna, czy czegoś podobnego). KINA, KAWIARNIE, SIŁOWNIE - to miejsca, gdzie społęczność najczęściej szuka miłej, spokojnej, kulturalnej rozrywki - ROZRYWKI dostepnej dla każdego Kowalskiego - bez podróży do Kielc, czy też do Krakowa. Społeczność coraz bardziej szuka życia na innym, wyższym,spokojnym i lepszym poziomie. Tak, jak to jest w małych miasteczkach europejskich. Tam, tego można im pozazrościć. CZEKAMY NA COŚ PODOBNEGO RÓWNIEŻ W ŚDZISZOWIE, BO NIE JESTEŚMY GORSI. To przynosi zyski dla miasta, a dla ludzi przyjemność.
Kamil niedziela, 04 wrzesień 2011, 11:32:23
Świetna prezentacja ale czemu tylko tyle miejsc, przecież mamy dużo więcej do pokazania.
Krystyna poniedziałek, 22 sierpień 2011, 20:00:25
Nie mieszkam w Sęziszowie od 35 lat. Bardzo się zmienił na korzyść. Jestem dumna z mojego rodzinnego miasta, do którego często wracam wspomnieniami, rzadziej fizycznie. Gratuluję Panu Burmistrzowi i jego wspolpracownikom. Pozdrawiam wszystkich mieszkańców.
abc poniedziałek, 22 sierpień 2011, 06:31:20
Po co tak się reklamować ,chyba każdy widział OSIR i bazę na żywo ,o fabryce nie wspominając..
Michał wtorek, 16 sierpień 2011, 10:06:00
Wirtualny spacer ale tylko po TKR i OSiR !!!
goha poniedziałek, 15 sierpień 2011, 19:12:52
witam :) bardzo podoba mi sie wirtualny sędziszów robota pierwsza klasa wyrazy uznania pozdrawiam
Klaudia piątek, 12 sierpień 2011, 08:50:26
Świetna sprawa z tym spacerem, mogę w końcu pokazać znajomym z anglii gdzie mieszkam i jak u nas jest pięknie. Brakuje tylko sporo miejsc ale i tak brawo dla urzędników.
Krzyś piątek, 12 sierpień 2011, 06:54:36
BRAWO !!!
~.~ czwartek, 11 sierpień 2011, 15:59:31
świetne :)

projekt i realizacja Arena Internet hosting HostingFirmowy.pl